Akademski hor Polifon

24.01.2024.

Polifon čine zaposleni Fakulteta, razne dobi, koji obožavaju pesmu i muziku i svojom interdisciplinarnošću doprinose autentičnosti ovog skupa. Oni zajednički predstavljaju hor koji je već čitavu deceniju jedinstven u akademskim krugovima na ovim prostorima.

Osim standardnih akademskih melodija poput „Gaudeamus igitur” ili svoje FON-DiP himne, autora Minje Marinovića, tenora i nototekara „Polifona”, repertoar hora čine i klasici kao što su Mokranjac, Mocart ili Josif Marinković. Posebno su ponosni na izvedbe domaćih hitova poput „Devojko mala”, „Ajde Jano”, „Kad ja pođoh na Bembašu”, „Marijo deli bela kumrijo”, ali i sopstvenih horskih aranžmana pesama poput Magnifikove „Pukni zoro”, „Moj Beograd”, od Vlade i Bajke, „Do svitanja”, Vlade Georgijeva... Publiku umeju da razgale i sa stranim neprolaznim numerama poput „Stand by me”, „We will rock you”, „Another brick in the wall”, grupe ABBA, ali i klapskom pesmom „Vilo moja”...

Pre šest godina je dirigentsku palicu preuzela Marija Matić Kaja, master dirigovanja, jedini član hora koji dolazi van FON-a i koja je sarađivala sa „Kolegijum muzikumom”, „Obilićem”, AKUD „Branko Krsmanović” i njihovim „Pop horom”, orkestrima RTS-a i „Gudača Svetog Đorđa”.

– Iako ime našeg hora oslikava različitost, čim se okupimo, sve razlike među nama prestaju. Ovde smo svi isti i, bez obzira na akademske titule i funkcije, u ovom ansamblu se razlikujemo jedino po boji glasa – podvlači Svetlana Jovanović, alt sa Katedre za organizaciju poslovnih sistema.

Dnevni list Politika pisao je o fakultetskom ansamblu Polifon. Ceo tekst možete pročitati na sledećem linku: