Premijera filma o prvom rektoru Univerziteta u Beogradu

24.01.2024.

Ovom prilikom delimo sa vama divnu priliku, premijeru filma "Sima Lozanić: bez umora i odmora", posvećenom prvom rektoru Univerziteta u Beogradu. Lozanić je po vokaciji bio hemičar, ali je doprineo našem univerzitetu i našoj zemlji u različitim oblastima, od obrazovanja, preko politike do privrede.

Film je realizovala Produkcija Alumnija Filološkog fakulteta u okviru Godine akademika Sime Lozanića pod pokroviteljstvom Srpske akademije nauka i umetnosti i uz podršku Hemijskog fakulteta. Filmu su doprinele i kolege iz Audio-vizuelnog arhiva i centra za digitalizaciju SANU, Balkanološkog instituta SANU, Istorijskog instituta SANU, Univerziteta u Beogradu, Fakulteta političkih nauka, Rudarsko-geološkog fakulteta i Univerzitetske biblioteke Svetozar Marković.

Premijera će biti upriličena u sredu, 31. januara, u 18 časova u Galeriji SANU, a nakon filma sledi i kratak razgovor sa autorima. Ulaz je slobodan!